X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

وبلاگ کانون هواداران بایرن مونیخ


آلمان؛ پرواز در بعلاوه‌ی شش

هیجده ثانیه باقی مانده بود تا تقدیر آلمان رقم خورده و جام جهانی برایش به پایان برسد. اما تونی کروس پشت یک ضربه‌ی آزاد ایستاد تا با ضربه‌ای تماشایی، بازگشت استثنایی تیمش را رقم زده و شرایط گروه F را زیر و رو کند.   

تنها 18 ثانیه باقی مانده بود تا آلمان برای اولین بار بعد از 80 سال با خطر واقعی و احتمال بسیار بالای خروج از جام جهانی در اولین مانع روبرو شود. اما همین 18 ثانیه کافی بود تا بی‌رحمانه‌ترین ضربه بر تیم شایسته‌ی سوئد وارد شد تا سوئدی‌ها احساس کنند سزاوار باخت نبوده‌اند و دست تقدیر نتیجه‌ای ناعادلانه برایشان رقم زده. اینها همه دیشب، در شب جادویی و به یادماندنی سوچی اتفاق افتاد.


تنها 18 ثانیه باقی مانده بود تا ترس یواخیم لو از اینکه تیمش با سرنوشت نفرین‌شده‌ی دیگر قهرمانهای جام جهانی در دوره‌های اخیر روبرو گردد، به واقعیت تبدیل شود. 18 ثانیه باقی مانده بود تا نیمکت آلمان با جشن و شادی‌های عجیب و غریب‌شان، حریف سوئدی را خشمگین کنند.


یانه اندرسون علاوه بر پذیرفتن شکست تلخ باید سوءاستفاده‌ی دستیاران لو از فرصت و تحقیر شدنش را می‌دید و در عین حال به پنالتی‌‌ مسلمی فکر می‌کرد که داور در نیمه‌ی اول برای تیمش نگرفته بود. اندرسون در پایان بازی گفت " چند نفر از نیمکت آلمان بعد از گل برای شادی به سمت ما دویدند و با ژست‌ها و حرکات عجیب و غریب، شادی‌شان را توی چشم‌مان کردند. این حرکت مرا خیلی عصبانی کرد. ما 95 دقیقه جنگیده بودیم. شما در آخرین لحظه همه چیز را عوض کردید، پس شادی‌تان را بکنید و بروید. بله، به خاطر آن ماجرا خیلی عصبانی شدم. گلی که ما خوردیم می‌توانم بگویم سخت‌ترین و خردکننده‌ترین پایان بازی‌ای بود که در دوران حرفه‌ایم تجربه کرده بودم ".


ساعت دقیقه‌ی 94.42 را نشان می‌داد که بازیکنان سوئد روی زمین چمن زانو زدند. کروس که روی گل اولی که آلمان دریافت کرد مقصر بود، با مارکو رویس پشت ضربه‌ی آزاد ایستاد و بعد از پاسکاری کوتاه با او، با ضربه‌ای فوق‌العاده تماشایی، توپ را به گوشه‌ی بالای دروازه فرستاد. آلمانها در صورت کسب نتیجه‌ی تساوی، باید به دیدار سوئد و مکزیک امید می‌بستند ولی حالا می‌توانند در بازی آخر گروهی‌شان مقابل کره‌ی جنوبی با کسب نتیجه‌ای بهتر از نتیجه‌ی سوئد در مقابل مکزیک، به دور بعدی صعود کنند. آلمان در نیمه‌ی اول اصلاً خوب نبود و سوئد که سریعتر، تشنه‌تر و کارآمدتر بازی می‌کرد، تیم برتر میدان بود.

 

تنها داور بازی شیمون مارچینیاک و کمک‌داور ویدیویی مسابقه می‌دانند که جروم بوائتنگ که هشت دقیقه به پایان وقت قانونی به دلیل گرفتن اخطار دوم از بازی اخراج شد، چرا در دقیقه‌ی دوازدهم بازی به خاطر خطایی که روی مارکوس برگ انجام داد، جریمه نشد و یک ضربه‌ی پنالتی در اختیار سوئدی‌ها قرار نگرفت. حتی اگر این بداقبالی سوئدی‌ها را نادیده بگیریم، آنها در نیمه‌ی اول آنقدر فرصت خوب روی دروازه‌ی آلمان خلق کردند که می‌توانستند با نتیجه‌ی 3-0 به رختکن بروند. احساس می‌شد از دست دادن آن فرصت‌ها و پنالتی از دست رفته ممکن است در نیمه‌ی دوم سوئدی‌ها را از نظر روحی- روانی تحت تاثیر قرار دهد و اتفاقاً همینطور هم شد.


در نیمه‌ی دوم رویس تنها سه دقیقه زمان لازم داشت تا گل زیبای تویوونن در نیمه‌ی اول را خنثی کند. بعد از آن، فشار آلمان بیشتر و بیشتر شد. حوالی دقیقه‌ی شصت، کروس می‌بایست روی سانتر کیمیش گل دوم را به ثمر می‌رساند، کمی بعد روبین اولسن ضربه‌ی سر پرقدرت ماریو گومز را به بالای دروازه فرستاد و یولیان برانت در وقتهای اضافه شوتی زیبا زد که به تیر دروازه کوبید.


بعد از این تیر دروازه بود که اکثر حاضران در استادیوم به احتمال زیاد پیش خود گفتند که شانس‌های آلمان با این ضربه دیگر تمام شد و بازی به پایان رسید. ولی اینکه آلمان‌ها در 27 دوره‌ی گذشته‌ی حضورشان در جامهای جهانی و جامهای ملتهای اروپا، 21 دوره دست‌کم تا مرحله‌ی نیمه‌نهایی صعود کرده‌اند، بی‌دلیل نیست. آلمانها شکست را نمی‌پذیرند و تا زمانی که کسی سوت زده و عملاً توپ را از جلوی پایشان بردارد، به بازی کردن ادامه می‌دهند.


بازی دیشب، یک بازی میخکوب‌کننده بود. بازی‌ای جنجالی و دراماتیک که نفس را در سینه‌هایمان حبس کرده بود. نیمه‌ی اول بازی یک مطالعه‌ی موردی بی‌نظیر در مورد نحوه‌ی اجرای بی عیب و نقص استراتژی دفاع و ضدحمله در مقابل تیمی است که سعی دارد مالکیت توپ را کاملاً در اختیار خود درآورد. استراتژیست‌های دفاعی در گوشه و کنار دنیا با دیدن اینکه سوئد چطور فشار آلمان را جذب می‌کرد و بعد با استفاده از اشتباهات حریف با حملاتی سریع، به سرعت برق و باد از فاز دفاع به فاز حمله منتقل می‌شد، بسیار لذت برده‌اند. همانقدر که بازی فشرده و کنترل‌شده‌ی سوئدی‌ها عالی بود، فضاهای خالی‌مانده‌ی وسیع آلمانها خطرناک به نظر می‌آمد.


آلمان بازی دیشب را برد ولی کره‌ی جنوبی مسلماً این بازی و بازی آلمان و مکزیک را به دقت زیر نظر داشته و حالا می‌داند که می‌توان بر قهرمان جهان غلبه کرد. با فرض اینکه تیم لو به دور دوم صعود کند، بعید است مانشافت از این پس بتواند به اندازه‌ی روزهای پیش از شروع جام جهانی، در دل حریفان خود ترس و وحشت بیندازد. آلمانها ضعف‌هایی دارند که می‌توان از آنها استفاده کرد. مهمترین ضعف آلمانها بدون شک کندی‌شان در کناره‌ها است. جایی که وقتی توپ را بدست می‌آورند به سرعت از فاز دفاع به فاز حمله وارد می‌شوند ولی بعد فضاهای خالی وسیعی در پشت دفاع باقی می‌گذارند که به نظر می‌رسد پاشنه‌ی آشیل ژرمن‌ها دراین رقابتها است.

 

منبع : تلگراف – آرش جلال منش

منبع

دیدگاه های این نوشته : 8
یکشنبه 3 تیر 1397 , ساعت : 11:59
ترکیب بازی بعد از نظر خودم:نویر،هوملس،گینتر،کیمیش،هکتور،لٸون گورتزگا(اگه اشتباه ببخشید)کروس،مولر(سر پست اصلیش)برانت،رویس،ورنر
امتیاز: 15 2
یکشنبه 3 تیر 1397 , ساعت : 13:13
ادمین عزیز یه انتقاد داشتم، این متن رو یه سایت و نویسنده ضد المانی نوشته: اینجاشو بخونید:
"تنها داور بازی شیمون مارچینیاک و کمک‌داور ویدیویی مسابقه می‌دانند که جروم بوائتنگ چرا در دقیقه‌ی دوازدهم بازی به خاطر خطایی که روی مارکوس برگ انجام داد، جریمه نشد و یک ضربه‌ی پنالتی در اختیار سوئدی‌ها قرار نگرفت. حتی اگر این بداقبالی سوئدی‌ها را نادیده بگیریم!!! آنها در نیمه‌ی اول آنقدر فرصت خوب روی دروازه‌ی آلمان خلق کردند که می‌توانستند با نتیجه‌ی 3-0 به رختکن بروند!!!!!! احساس می‌شد از دست دادن آن فرصت‌ها و پنالتی از دست رفته ممکن است در نیمه‌ی دوم سوئدی‌ها را از نظر روحی- روانی تحت تاثیر قرار دهد و اتفاقاً همینطور هم شد." (جوک قرن!)
اولا حرکت بواتنگ خطای جدی نبود چون بازیکن سوئد ضربه اخر رو به توپ زد داخل چهارچوبم زد که نویر به سختی گرفتش، پس ادامه دادن بازی درست بود، اگر خودشو مینداختو نمیتونست ضربه رو بزنه پنالتی بود، اما بازم اخراج نداشت چون کنار بواتنگ یه المانی دیگه داشت با اون بازیکن حرکت میکرد. اگر فردوسیپور اینو میگه چون یه طرفدار انگلیسیه ضد المانیه و به خاطر لجش با المان این حرفو میزنه و سند نیست..
دوم چطور طرف میگه: آنها در نیمه‌ی اول آنقدر فرصت خوب روی دروازه‌ی آلمان خلق کردند که می‌توانستند با نتیجه‌ی 3-0 به رختکن بروند"
این نهایت بی شرمی که موقعیت های المان رو 0درنظر میگیره و هر موقعیت مسخره اونا رو گل حساب میکنه واقعا جالبه!! ادمین عزیز نوشته های ضد المانی رو اینجا نذارید لطفا
ممنون از وبلاگ خوبتون
امتیاز: 29 1
یکشنبه 3 تیر 1397 , ساعت : 13:26
آلمان شده خار چشم یه عده ای که از هر فرصتی استفاده می کنن تا بکوبنش.
اگر قرار بود همه موقعیت های هر بازی گل بشه که نیمه اول باید 5 تا می زدیم.اونجور میشد 5-3 نه 3-0.
به نظرم ایجاد انگیره بین بازیکنایی که خیلی هاشون قهرمان جهان بودن رو تجربه کردن سخته . در مراحل بعدی هم تیم هماهنگ تر میشه و یوگی از ترکیب های درست تری استفاده می کنه (مثل دوره ی قبل) و هم اینکه آلمان جلو تیمایی مثل برزیل و اسپانیا طوری بازی نمی کنه که نگران ضد حمله ها باشیم.
امتیاز: 15 0
یکشنبه 3 تیر 1397 , ساعت : 14:04
با آقای حرف حساب موافقم ، کلا بروبچه های صدا و سیما از آلمان خوششان نمی آید ، بیشتر طرفدار آرژانتین، اسپانیا ، انگلستان و برزیل هستند ،
و البته بخشی از واقعیت هم در گزارش آمده است ، کناره ها سرعت زیاد ندارند ، پشت سر کناره ها زود خالی می شود ، در مقابل ضد حمله آسیب پذیر است. تجدیدنظر در ترکیب خط دفاع و بخش تهاجمی تیم لازم است و قطعا سرمربی اینرا می داند ،
امتیاز: 14 0
یکشنبه 3 تیر 1397 , ساعت : 15:39
حرف حساب بیشتر بی حساب نوشته و خنده دار
امتیاز: 5 6
یکشنبه 3 تیر 1397 , ساعت : 16:54
والا تو پنج دقیقه اول که آلمان دو تا موقعیت 100 در 100 داشت. من نمی دونم بقیه فوتبال ها رو اکجا می بینند. تو بازی مکزیک هم بعد گل کروس یه تیر زد. آلمان جدا از عملکرد بعضی از بازیکنان واقعا تو دو تا بازی خیلی بد شانس بود
امتیاز: 11 0
یکشنبه 3 تیر 1397 , ساعت : 17:33
اقایKeykhosro، بله بله میبینم که ضد المانی ها هم تو این وبلاگ سری میزنن!
امتیاز: 12 0
یکشنبه 3 تیر 1397 , ساعت : 18:49
باهم جر و بحث نکنید گپ بزنید ، توهین و تحقیر نکنید دون شأن وبلاگ هست.
ابراز نظر آزاد هست اما توهین و تحقی ممنوع است، برازنده طرفداران آلمان نیست ، هولیگانها معوملا یا انگلیسی هستند یا جنوب شرق اروپا هستند.
گفتمان فوتبالی داشته باشید.
امتیاز: 8 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
[حذف مشخصات]
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد