وبلاگ کانون هواداران بایرن مونیخ


ماینتس - بایرن مونیخ؛ آمار و ارقام و چهره های برتر

به گزارش وبلاگ کانون هواداران بایرن مونیخ در ایران، باواریایی ها برای حفظ فاصله ی خود با صدرنشین و شاید حتی پس گرفتن صدرنشینی امشب تیم رده نهمی ماینتس را پیش رو دارند. 

 

بازی در استادیوم خانگی باشگاه ماینتس برگزار می شود و باواریایی ها که امیدی به کسب رتبه ی نخست در لیگ قهرمانان ندارند، شاید با ترکیبی کامل برابر رقیب حاضر شوند

در حال حاضر تنها کومن به سبب مصدومیت نمی تواند برای بایرن به میدان برود و دیگر ستاره های مصدوم نظیر ویدال، روبری و مارتینز از شرایط بازی برخوردار هستند.

بایرن با 27 امتیاز در رده ی دوم جدول قرار دارد و در صورت کسب برد و شکست لایپزیک 30 امتیازی به سبب تفاضل گل بهتر صدرنشین می شود. اما با وجود دو تیم 24 امتیاز یدر دره های سومو چهارم جدول شکست بایرن به سبب تفاضل گل بالای این تیم جایگاه دوم به خطر نخواهد انداخت.

مانیز 17 امتیازی هم شالکه را با همین امتیاز در بالای خود می بیند و در صورت برد یا تساوی و با تئجه به نتیجه ی شالکه تنها یک پله می تواند صعود کند. در صورت باخت نیز ماینتس ممکنست تا رده ی دوازدهم پایین کشیده شود.

 

**آمار و ارقام بازی:

-بایرن تا کنون 22  بار( 20  بار در لیگ،2 بار جام حذفی) برابر ماینتس قرار گرفته که 16 برد( 14  برد در لیگ،2 برد در جام جدفی) و 4 شکست( همگی در لیگ) حاصلش بوده. بایرن در این دیدار ها 57 گل(51  گل در لیگ،6 گل در جام حذفی) زده و 24 گل(22 گل در لیگ، 2 گل در جام حذفی ) نیز خورده است.

- به میزبانی ماینتس، بایرن 10  بازی (همگی در لیک) برابر این تیم انجام داده که 7 برد و 2 شکست نتیجه اش بوده. بایرن در خانه ی ماینتس 26 گل به این تیم زده و 11 گل هم دریافت کرده است.

-بایرن اگرچه آخرین بازی خود برابر ماینتس را در خانه 2-1 باخته اما پیش از آن در 7 دیدار متوالی این تیم را شکست داده است.

-دیدار امشب نخستین بازی دو تیم در هفته ی سیزدهم خواهد بود.

-برد 4-0 در فصل 2006-7 بهترین برد بایرن در خانه ی ماینتس می باشد.(گلزنان: سالی حمیدزیچ،ماکای،شواینی،پیزارو).دو برد2-1 (گلزنان:ایوانشیتز،بانکه/ نووسکی(گل به خودی)و 3-2 (گلزنان ایوانشیتز،کالیگوری،بانکرت/فن بویتین 2 بار)ماینتس در فصول 2009-10 و 2010-11 نیز بهترین برد آن ها در خانه برابر بایرن می باشد.

-ماینتس 0-3 بایرن ،پرتکرار ترین نتیجه ی دیدارهای این دو تیم در خانه ی ماینتس بوده است(2 بار).

-دیدار دو تیم در فصل قبل با یک برد 3-0 (لئا 2 بار و کومن)برای بایرن در خانه ی ماینتس و یک شکست 2-1 خانگی برای بایرن(سامپریو،کوردوبا/روبن) در دیدار برگشت به اتمام رسید.

-ماینتس در 5 دیدار اخیرش در لیگ 2 برد خانگی و 3 شکست خارج از خانه داشته است. ماینتس همچنین به غیر از یک تساوی برابر هافن هایم و یک شکست برابر لورکوزن باقی بازی های خانگی اش را بدره است. بایرن هم در بازی های خارج خانه اش یک تساوی برابر فرانکفورت و یک شکست براب ردتموند داشته و باقی را برده است.

*چهره های شاخص

-بیشترین گل زده:

روی ماکای،کلودیو پیزارو(بایرن) 7 گل.

Sami Allagui ، آدام زالای، اندریاس ایوانشیتز،محمد زیدان،Benjamin Auer ( ماینتس) 2 گل

*بیشسترین حضور:

نیکلاس نووسکی(ماینتس) 1446 دقیقه

فیلیپ لام، (بایرن) 1425 دقیقه

*کارت زرد:

میلوراد پکوویچ(ماینتس)4 کارت

میشائیل بالاک(بایرن) 3 کارت

*کارت قرمز:

Thorsten Lieberknecht(ماینتس) 1 بار

*زدن دو گل در یک بازی:

کلودیو پیزارو(بایرن) 2 بار

*هت تریک

روی ماکای(بایرن) 1 بار

*جوانترین گلزن:

روکه سانتاکروز(بایرن) 18 سال

شاون پارکر(ماینتس) 20 سال

*مسن ترین گلزن

مهمت شول(بایرن) 36 سال

الکین سوتو(ماینتس) 34 سال

*جوانترین بازیکن حاضر در میدان

ماریو ورانچیچ(ماینتس) 17 سال

متس هوملز،روکه سانتاکروز(بایرن) 18 سال

*مسن ترین بازیکن حاضر در زمین:

برند درهر(بایرن) 40 سال

روبرت نیکولیچ،نیکلاس نووسکی(ماینتس) 36 سال

 

منبع

برچسب‌ها: ماینتس، بوندسلیگا
دیدگاه های این نوشته : 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
[حذف مشخصات]
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد